پرش به اول صفحه
آرشیو اخبار
|
تقویم ورزشی
|
مجلات
|
قوانین بازنشر
|
همکاری با ما
|
درباره ما
|
تماس با ما
|
ثبت نام
Martial Arts Website
سایت هنرهای رزمی
صفحه نخست
۲۹ شهريور ۱۳۹۶, ساعت ۱۵:۳۴
 • موسس سازمان بین المللی شیرزاد کیوکوشین (شین ذن)

  يك عضو مكتب شيرزاد هميشه بايد فكر و قلبي پاك، بدن و لباسي تميز داشته باشد. (يوسف شيرزاد)
   
  مختصري از بيوگرافي يوسف شيرزاد
   
  يوسف شيرزاد (پدر كاراته آزاد) متولد 11 دي سال 1328 پايه گذار سبكهاي آزاد در ايران مؤسس مكتب شيرزاد در سال 1352، بنيانگذار سبك كيوكوشين كاراتة ژاپن در ايران در سال 1355 ، بنيانگذار، مؤسس و رئيس سازمان بين المللي شيرزاد كيوكوشين (شين ذن كاراته) در سال 1373
   
  در سن 12 سالگي به علت اينكه در محله اي سكونت داشت كه احتياج بود هركس بتواند از خود دفاع كند، به ورزش كشتي، بوكس و كشتي كج روي آورد.
   
  در 14 سالگي، هنرهاي رزمي را با كاراته بصورت دفاع شحصي در كنار ورزشهاي قبلي نزد استاد اعظم ابوطالب ماشين چيان در تهران، باشگاه كاخ جوانان سابق در پشت سينما راديوسيتي واقع در خيابان ولي عصر (پهلوي سابق) شروع كرده سپس سال 1345 همراه با استاد خود به خيابان فلسطين (كاخ سابق) نرسيده به چهارراه امير اكرم و سال 1347 به باشگاه آتش نشاني واقع در مبدان حسن آباد نقل مكان كرده و تا سال 1354 كه استاد اعظم ماشين چيان عازم آمريكا شدند افتخار شاگردي ايشان را داشته است.
   
  در 19 سالگي، با درجه كمربند قهوه اي و توافق استاد اعظم ماشين چيان ضمن ادامه تمرين با اايشان تمرين خود را با استاد اعظم دكتر فرهاد وارسته (بنيانگذار سبك كان ذن ريو) آغاز و تمرينات خود را با ايشان به ترتيب در محل باشگاه (لشگر يك گارد) واقع در چهارراه قصر و سال 1348 براي مدتي در زير زمين منزل پدري (واقع در خيابان بهار كوچه وارسته)، سال 1349 در باغ شاه يا دانشگاه جنگ سابق، سال 1350 در خيابان عبدو (روبروي خيابان دكتر فاطمي)، سال 1352 در خيابان مطهري (تخت طاووس سابق) نبش كوچه گلريز ادامه دادند.
   
  همچنين سال 1352 كه فدراسيون كاراته ايران تاسيس شد به عضويت اولين تيم ملي كاراته ايران در آمدند و تا سال 1355 افتخار شاگردي ايشان را داشتند. لازم ذكر است كه قبل و بعد از تاسيس فدراسيون كاراته در مسابقات محتلف داخلي و همچنين در سال 1354 در مسابقات بين اللمللي كاراته با حضور حدود 40 كشور شركت داشتند و مقامهايي را كسب نمودند. پس از گذشت نزديك به 12 سال از شروع ورزش رزمي ايشان و آشنايي با ورزشهاي كشتي، بوكس و دفاع شخصي و همچنين ورزشهاي رزمي چيني، كره اي و ژاپني در تاريخ 16 ارديبهشت 1352 در سن 24 سالگي (مكتب شيرزاد) را با تكيه بر آموخته هائي از اساتيد قبلي و با تكيه بر تجربيات غني خود در سبك (كان ذن ريو) در محل مدرسه مكتب نوبخت واقع در چهارراه بهجت آباد تقاطع خيابانهاي حافظ و كريم خان زند افتتاح كردند.
   
  سال 1353 به مدرسه بامشاد واقع در خيابان نواب چهارراه سينا، و در سال 1354 به مدرسه نقش تربيت در سه راه ضرابخانه خيابان كتابي و پس از آن كلاسهاي خود را به تهرانپارس خيابان رشيد كوچه 150 غربي پلاك 124 منتقل كرده و بدين ترتيب باشگاه كاراته شيرزاد رسماً فعاليت خود را آغاز و بدليل نداشتن تعصب و گرايش نسبت به هيچ سبك خاصي، روشي را كه در مكتب خود تدريس ميكردند (راه و روش كاراته، يا كاراته دو) نامگذاري نمودند.
   
  در سال 1975با مشاهده فيلم اولين دوره مسابقات بين المللي سبك كيوكوشين كاراته كه بنام (بزرگان كاراته) معروف شده بود با استاد اعظم ماسوتاتسو اوياما بنيانگذار سبك كيوكوشين كاراته در ژاپن آشنا شده و پس از مطالعه كتابهاي ايشان (كاراته چيست؟)، (اين است كاراته) و (كاراته پيشرفته) و گذراندن دوره هاي ويژه (اوچي ديشي) در ژاپن و آزمونهاي مخصوص با دريافت كمربند سياه (دان 3) به عنوان نماينده رسمي سبك كيوكوشين كاراته ژاپن در ايران معرفي گرديد و به تدريس و ترويج اين سبك (كيوكوشين) در مكتب كارات شيرزاد پرداخت و بطور منظم حداقل سالي دوبار در ارديبهشت ماه جهت شركت در اردوهاي پيشكسوتان و آبانماه هر سال جهت بردن تيم و يا داوري مسابقات سراسري ژاپن كه سالي يك بار و مسابقات جهاني كه هر 4 سال يك بار انجام مي شد به ژاپن سفر كرده و با ايشان تمرين داشتند و تا قبل از فوت استاد اعظم اوياما (1994) صادقانه افتخار شاگردي و همكاري با ايشان را داشته اند.
   
  يكي از مواردي كه باعث افتحار ايشان ميباشد اين است كه ضمن اينكه سوساي اوياما ايشان را (پسر خود) خطاب مي نمودند، در مكاتبات خود با ديگران او را يك (كاراته كا) واقعي معرفي كرده اند، كه همين امر باعث ايمان و اعتقاد استاد يوسف شيرزاد به كار خود بوده است. ده روز پس از فوت سوساي اوياما، استاد يوسف شيرزاد در تاريخ 16 ارديبهشت 1373 همكاري خود را با سبك كيوكوشين كاراته ژاپن متوقف و سبك بين المللي شيرزاد كيوكوشين (شين ذن) را كه الهام گرفته از سبك كيوكوشين ژاپن بود را تاسيس و در سراسر ايران و جهان معرفي و كليه تجربياتشان در ورزشهاي رزمي را در اختيار مشتاقان كاراته حقيقي قرار داده و نمايندگان اين سازمان (ايراني و غير ايراني) در سطح جهان به بسط و گسترش اين سبك مشغول شدند. كليه مسابقات جهاني و بين المللي سبكي زير نظر اين سازمان بوده و مسابقات داخلي هر كشور زير نظر نمايندگان كشوري اين سازمان انجام مي گرفت و علاقه اين مكتب به همكاري با سبك هاي مختلف باعث شده بود كه اعضاء آن در كليه مسابقات سبك هاي ديگر نيز شركت نموده و همچنين از سبكهاي ديگر جهت شركت در مسابقات سازمان بين المللي شيرزاد كيوكوشين (شين ذن كاراته) دعوت بعمل آوردند. مبارزات سبك شيرزاد كيوكوشين (شين ذن كاراته) به دو روش سمي كنتاكت (ناك دان) و فول كنتاكت انجام مي شد. پس از آشنايي با استاد اعظم فرانك سانچز بنيانگذار، مؤسس و رئيس سازمان بوشيدو معروف به شوراي جهاني اساتيد هنرهاي رزمي در سال 1374 عضويت در اين سازمان را پذيرفتند.
  www.bushido.org/whfsc
   
  و در سال 1375 پس از آشنايي ايشان با استاد اعظم جك استرن معروف به (پاپاسان) بنيانگذار، مؤسس و رئيس سازمان ووما معروف به سازمان جهاني هنرهاي رزمي تركيبي (ميكس) به عضويت اين سازمان در آمدند.
   
  www.kyha.net womausa@aol.com
   
  در اسفند سال 1379 عضو شوراي مجمع جهاني اساتيد بنيانگذار سبك هاي بين المللي در ژاپن شدند. (اين شورا زير نظر استاد اعظم ام. آي. تي يه نرو در ژاپن اداره مي شود). پس از انشعاباتي كه در سازمان جهاني كيوكوشين كاراته در ژاپن و جهان بوجود آمد، باعث شد كه در فدراسيون كاراته جمهوري اسلامي ايران نيز، نزديك به 30 سبك آزاد كاراته منشعب از كيوكوشين و غيره وجود داشته باشد، كه به نام سازمان سبكهاي آزاد كاراته كشور معروف است. كه ايشان سمت مشاور عالي رئيس فدراسيون كاراته در سبك هاي آزاد و همچنين مسئوليت كميته فني سبك هاي آزاد در فدراسيون كاراته جمهوري اسلامي ايران را عهده دار مي باشند.
   
  روحيه هنر جويان مكتب شيرزاد بايد به گونه اي باشد كه همواره از پيشرفت يكديگر خشنود بوده و در جهت ارتقاء هرچه بيشتر جنبه هاي اخلاقي، معنوي و فني يكديگر گام بردارند. با آرزوي سلامتي و موفقيت براي كليه عزيزاني كه در جستجوي يافتن حقيقت هنرهاي رزمي ميباشند.
   
  تلفن تماس :     1501050-0912
  آدرس پستي:    تهران، صندوق پستي 1699-16765
  سایت :            shirzadkyokushin.com
  ایمیل :             shirzadkyokushin1976@hotmail.com
  ارسال نظرات
  ۱۳ نظــــــر منتشره: -۴